top of page

Investičné rady od Viliama alebo 101 múdrostí o investovaní

V tomto článku vám prinášam rôzne múdrosti o investovaní, ktoré som zozbieral počas mojej praxe. Pozor možno budeš počuť veci, ktoré sa ti nebudú páčiť. Som otvorený a úprimný takže ak poviem, že je to blbosť tak si to osobne myslím. Bavím sa o investovaní a o penazoch, takže ...... Tento zoznam budem pravidelné aktualizovať.
Investičná múdrosť. 4


Ak ti investičný poradca tvrdí, že jeho investícia je najlepšia, tak predtym, ako mu dáš čo i len halier si pýtaj garanciu. Pozor - meno veľkej spoločnosti, alebo drahej banky nie je garancia zisku!!!


Je mnoho hlúpych a nevyškolených, alebo slabo vyškolených ľudí, ktorý ponúkajú investície. Napríkald moju mamu presvedčila inteligentná pani v T. banke, aby investovala do fondov. Čo myslíte ako dopadli jej investície? Hadám pani bankárka vie všetko lepšie ako ty ,chranila sa moja mama.

Ale v skutočnosti je to len pracovník, ktorý málokedy rozhoduje ani nezodpovedá za vaše peniaze. Ba čo viac, pracovníčka v banke ti nedá žiadnu garanciu. Maximalne bude opakovať zaučené frázy o garantovaní vkladu čiže ochrane vkladu a ty si ten blbec, ktorého spracovala, aby mala 20 eur províziu k svojej výplate.


Ja keď investujem, sa vždy spýtam, ako mi vedia garantovať moje peniaze. Mnoho partnerov mi napriklad poskytlo ručenie, alebo majetok na garanciu mojej investície. To ti asi žiadný šarlatán s bitcoinom, alebo pochybný finančny poradca neposkytne, že ?


Pozor meno veľkej spoločnosti, alebo banky nie je žiadná garancia zisku!!!

Investičná múdrosť. 3


Ak kúpiš dom za plnú cenu, nie si investor! To dokáze aj moja 16 ročná dcéra ak jej dám peniaze. Ale ak ho kúpiš za polovicu, tam začína umenie a zisk!!!

Veľa ľudí nakúpi niečo za plnú cenu čo volá investícia za a čaká roky na zisk. Toto je najhlúpejšia vec, akú som kedy videl. Ja ak investujem do niečoho, musí to byť pod cenu a garantovaným ziskom. Ak si napriklad zajtra rozmyslím svoju investíciu, tak sa jej viem zbaviť okamžite a to zo ziskom!!! Nemusím čakať roky, aby sa mi peniaze vrátili. V opačnom prípade nie som investorom, ale len hazardérom. Nikto nevie aká bude cena akcií, zlata, bitcoinu či tvojho domu o rok.


Investičná múdrosť. 2


„Diverzifikácia je ochrana pred nevedomosťou. Diverzifikácia nemá zmysel pre tých investorov, ktorí vedia, čo robia.“ — Warren Buffet

Buffet sa stal jedným z najbohatších ľudí na svete tým, že sa spoliehal na svoje znalosti, riskoval a investoval 70 % až 80 % svojho portfólia v správnom čase.

Neni čo doda..diverzikuj ak chceš byť chudobný. Dajte mi vedieť, ak stretnete niekoho, kto s pokojom v duši zbohatol pomocou Diverzifikácii.


Investičná múdrosť. 1


„Problém je v tom, že ľudia nechcú kupovať vŕtačky. Oni nechcú kupovať ani diery v stene. Oni chcú len kúpiť krásny obraz a zavesiť ho na stenu!!!

Ak toto investičné pravidlo pochopíš a správne ho aplikuješ budeš zarábať miliony. Je to jedno z najdôležitej pravidiel predaja, ktoré mi zarobilo majetok.


6 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page