top of page

Nikdy nebudeš bohatý, keď ...

Peniaze sú ako láska, keď niekoho ľúbiš tak ho nedás nikomu....


Najčastejšia chyba väčšiny slovákov je, že míňajú peniaze okamžite ako ích dostanú.Často ľudia míňajú viac ako zarobia. Musíš si uvedomiť, že peniaze sú ako láska, keď niekoho máš rad tak ho nechceš dať inému. Takže, začni odkladať a investovať.
U nás v škole investovania sme vypracovali program, ktorý ti pomôže zbaviť sa zlozvykov.

Väčsina ľudí si ani nepamätá, kde sa ím podeli peniaze. Ty nechceš k ním patriť!

Zisti, či aj ty patríš medzi míňačov

Najdôležitejšia je úprimnosť k sebe samému. Urob si terza test a dozvieš sa skutočný stav ako si na tom. Test je jednoduchý. Spočitaj si čistý príjem za posledných 24 mesiacov a výsledok vynásob s čislom 0,2. Takto dostaneš číslo, ktoré keď nemás na účte tak máš problém.

Investovanie namiesto dovolenky

Podľa odborníkov z Grand Elite Group PLC London, ak nemáš investované peniaze a žiješ od výplaty k výplate tak máš problem. A pri tom nezáleží na tom, či zarábaš 600 alebo 20 tis Eur mesačne. Riešenie je šetrenie a investovanie.

Riešenie je aj koučing

Väčšina z nás ma prirodzené vzorce správanie, ktoré si ťažko sámi od seba zmeníme. Ak si zvyknutý chodiť na luxusné dovolenky, tak pojdeš aj na budúci rok. Ak už 10 rokov každé ráno si dávaš pohár kávy,tak pravdepodobne aj zajtra budeš piť tú istú kávu. To su zvyky, ktoré sa ťažko menia. S peniazmi je to ešte ťažšie.

Riešením môže byť profesionálny kouč, ktorý bude stáť vedľa teba. Pozor zo skúseností viem, že rodina a známy ti nepomôžu a ani ťa nepochopia.


Aj z halierov vieš postaviť bohatstvo

Veľa ľuďi si myslí, že investovať sa oplatí iba veľké peniaze. Aj ja som si to myslel dlhé roky. Vykupoval som nehnuteľnosti po celom Slovensku. K tomu aby som kupil byt som potreboval desiatky až stovky tisíce Eur alebo investora. Často som musel počkať na predaj nejakej nehnuteľnosti, aby som mohol kúpiť ďaľšíu. Ale.....každý týždeň som si kúpil flašu vína. Flaša vína začína od 2 eur a samozrejme ide až do milionov. Takto som začal budovať svoju súkromnú zbierku. Dnes vlastním tisíce fliaš vína v obrovskej hodnote. Niektoré 2 eurové flaše narástli na hodnote aj 20 násobne. Takže ak kupujem nejakú nepotrebnú vec vždy si spomeniem na moju zbierku vína.


Začni investovať ěšte dnes

Na záver len chcem povedať, že začať treba okamžite. Hneď teraz začni šetriť a investovať. Urob si plán, ktorý ti zmení život. Ak potrebuješ pomoc, tak ti rád pomôžem vybudovať si úspešný finančný život. Pomáhať viem online cez telefón alebo ťa rád privítam osobne. Spolu to dokážeme ľahšie.


Aj takto vypadá koučing. Stretnutie na príjemnom mieste v kaštieli.


13 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page